TravelPress.pl - Serwis internetowy o podróżach po świecie
Jak podróżować z koncentratorem tlenu?

Porady – podróżowanie z koncentratorem tlenu

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Podróżowanie to pasja wielu osób, nie tylko tych w pełni zdrowych, ale również i borykających się z różnego rodzaju dolegliwościami. Przenośne koncentratory tlenu stwarzają szansę na swobodne poruszanie się poza domem tym, którzy na co dzień muszą zmagać się z chorobami układu oddechowego o różnym podłożu. Jak podróżować z koncentratorem tlenu i na co zwrócić uwagę, planując dłuższe i krótsze wyjazdy? Aby nieco ułatwić to zadanie, zebraliśmy w jednym miejscu kilka najważniejszych wskazówek.

Bezpieczne podróżowanie z koncentratorem tlenu – od czego zacząć planowanie wyjazdu?

Planowanie wyjazdu warto rozpocząć od zapewnienia sobie odpowiedniej dostawy tlenu do miejsca, w którym będziemy przebywać w trakcie naszej podróży. Bardzo często konieczne będzie nawiązanie kontaktu z jego dostawcą, by poinformować go zarówno o swoich planach, jak i potrzebach w tym zakresie. Osoby, które w trakcie podróży wspierają się koncentratorem tlenu, powinny posiadać przy sobie również wszelkie niezbędne dokumenty, związane z wykorzystywanym urządzeniem. Wśród nich będą m.in. wskazówki dotyczące jego obsługi, informacje związane z dostawą tlenu, ale również i niezbędne recepty oraz wskazówki od lekarza, które mogą przydać się w trakcie podróży.

Czy koncentrator tlenu jest bezpieczny w samolocie?

Dotyczy to zarówno własnych urządzeń, jak i koncentratorów wypożyczonych. Z możliwości wypożyczenia sprzętu korzysta bowiem coraz więcej osób, które nie chcą ograniczać swojej aktywności poza domem. W ofercie patronus-med.pl znaleźć można aparaty tlenowe, pracujące nawet 6 godzin, co stwarza duże możliwości, a każdy sklep ze sprzętem medycznym i wypożyczalnia koncentratorów tlenu zapewni odpowiednią dokumentację i wsparcie, dzięki czemu podróż stanie się znacznie łatwiejsza.

O czym należy pamiętać, planując podróżowanie z koncentratorem tlenu?

Jeśli planujemy podróż samolotem, jeszcze przed wyjazdem należy skontaktować się z wybranymi liniami lotniczymi. Niektóre z nich działają bowiem wg ściśle określonych procedur, które warto poznać, zanim wsiądziemy na pokład. Dotyczą one często pasażerów, korzystających z przenośnych koncentratorów, a dostosowanie się do przyjętych odgórnie zasad ułatwi podróż i sprawi, że przebiegnie ona komfortowo.

”W przeważającej większości podróżowanie z koncentratorem tlenu możliwe jest dopiero po wcześniejszym okazaniu odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego wskazującego na taką konieczność”. 

Źródło: https://patronus-med.pl/czy-moge-wziac-koncentrator-tlenu-do-samolotu

To właśnie dlatego autorzy artykułu: ”Czy mogę wziąć koncentrator tlenu do samolotu?” sugerują, by wcześniej zgłosić zamiar podróży z takim urządzeniem, dowiadując się przy tym o obowiązujących standardach postępowania.

Czy warto odbyć konsultację lekarską przed podróżą?

Konsultacja lekarska to niezwykle istotne zagadnienie, którego nie powinny pomijać osoby, podróżujące z koncentratorem tlenu. W trakcie takiego spotkania z lekarzem prowadzącym można porozmawiać o ewentualnych obawach, a także poprosić o zalecenia, związane z używaniem przenośnego urządzenia poza domem. Kompetentny lekarz może również wystawić odpowiednie zaświadczenie, którego wymaga część linii lotniczych. Dlatego też warto umówić się na konsultację, by nie dać się zaskoczyć nieprzewidzianą sytuacją w podróży.

Jak dbać o koncentrator tlenu w podróży?

Przenośne koncentratory tlenu to nowoczesne urządzenia, podnoszące na znacznie wyższy poziom jakość funkcjonowania poza domem. Niemniej jednak warto o nie zadbać, by móc jak najdłużej cieszyć się ich funkcjonalnością. Przede wszystkim konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie urządzenia w czasie podróży, by w transporcie nie pojawiły się żadne uszkodzenia mechaniczne. Należy również zbadać o dostępność tlenu w miejscu docelowym, zwłaszcza gdy podróżujemy tam pierwszy raz. Niezależnie od charakteru wycieczki i planowanej w jej trakcie aktywności, warto mieć na uwadze własną regenerację, dając sobie szansę na odpoczynek i nabranie sił do podejmowania kolejnych wyzwań.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Dodaj komentarz