TravelPress.pl - Serwis internetowy o podróżach po świecie
Brylant a diament - czym różni się diament od brylantu

Diamenty w życiu gwiazd: najsłynniejsze pierścionki zaręczynowe na świecie

Każdy pierścionek zaręczynowy jest niezwykle cenny w oczach obdarowanej nim osoby. Taka biżuteria stanowi bowiem jedną z najpiękniejszych form wyrażenia uczuć. To również obietnica wspólnej drogi przez życie i miłości aż do grobowej deski. Jednak niektóre pierścionki zyskały sobie wyjątkową sławę na całym świecie. Nie mówimy tu tylko o ich wartości materialnej, ale również i o osobach, które dumnie nosiły je na swoim palcu. Odkryj więc z nami rolę diamentów w życiu gwiazd i przekonaj się, które z nich znalazły się w posiadaniu najsłynniejszych pierścionków zaręczynowych.

Czym jest etyczna biżuteria?

Oszlifowane diamenty, czyli brylanty, to jeden ze zdecydowanie najcenniejszych kamieni szlachetnych. Pomimo wyjątkowego piękna, niewprawne oko może łatwo pomylić je z cyrkoniami, czyli syntetycznymi kryształami, będącymi znacznie tańszym odpowiednikiem cennych diamentów. W artykule „Kamienie szlachetne i ich imitacje — jak rozpoznać diament i odróżnić go od cyrkonii?” przeczytasz o tym, jak nie dać się oszukać nieuczciwym handlarzom. W tym kontekście warto wspomnieć również o tzw. etycznej biżuterii, która zdobywa sobie coraz więcej zwolenników. Taka biżuteria opiera się na etycznym pozyskiwaniu kamieni szlachetnych i takim samym traktowaniu osób, które się tym zajmują.

Biżuteria z diamentami - Jubiler Łodzińscy

Kto posiada najdroższy pierścionek zaręczynowy?

Diamenty uchodzą na za najbardziej pożądane kamienie szlachetne na całym świecie. Nic dziwnego, bo ich wyjątkowe piękno i ponadczasowa elegancja nigdy nie wychodzą z mody. Na stronie https://lodzinscy.eu/291-diamenty możesz obejrzeć ekskluzywną biżuterię z diamentami, będącą wyjątkowym symbolem wysokiej klasy i statusu społecznego. Diamenty odgrywają również niezwykle istotną rolę w życiu gwiazd. Wystarczy spojrzeć na pierścionek zaręczynowy Mariah Carey, ozdobiony przez 33-karatowy diament, warty ok. 10 milionów dolarów. 33-karatowy diament zdobi również pierścionek zaręczynowy Elizabeth Tylor, choć tym razem jego wartość szacowana jest „zaledwie” na niespełna 9 milionów dolarów. Jednak właścicielką najdroższego pierścionka zaręczynowego na świecie jest niezaprzeczalnie Ksenia Tsaritsina. Rosyjski oligarcha Aleksey Shapovalov,  za zapierający dech w piersiach 70-karatowy brylant, zapłacił niebagatelną kwotę 37 milionów złotych.

Etyczny pierścionek zaręczynowy – kto otrzymał go od ukochanej osoby?

Etyczny pierścionek zaręczynowy dostała od swojego narzeczonego Natalie Portman w 2010 r. Składał się on z platyny, pochodzącej z recyklingu oraz dwóch diamentów, wydobytych zgodnie z zasadami etycznej biżuterii. Podobnym pierścionkiem może poszczycić się również żona amerykańskiego aktora Georga Clooneya. Nic dziwnego, bo Amal Clooney jest z zawodu adwokatem, a jej głównym obszarem działania są prawa człowieka.

Biżuteria z królewskiego dworu — czym obdarowane zostały angielskie księżne?

Pierścionki zaręczynowe mogą łączyć w sobie wyrafinowaną elegancję i delikatne formy lub też olśniewać wszystkich drogocennymi kamieniami i bogatymi zdobieniami. Na stronie z ofertą na pierścionki złote i srebrne – Łodzińscy zobaczyć możesz np. tradycyjne ozdoby z subtelnymi motywami, ale również i złote pierścionki, ozdobione pełnymi blasku cyrkoniami czy srebrną biżuterię z centralnie umieszczonymi kamieniami szlachetnymi. Tak wiele możliwości wyboru to odpowiedź na potrzeby współczesnych klientów, ceniących sobie zarówno klasyczne piękno, jak i niebanalny design w nowoczesnej odsłonie.

Do tych drugich z pewnością należał książę Karol, który podarował księżnej Dianie pierścionek zaręczynowy z białego złota, ozdobiony 12-karatowym szafirem w otoczeniu czternastu diamentów. Co więcej, ten sam pierścionek trafił również do Kate Middleton – wybranki księcia Williama. Przekazywana z pokolenia na pokolenie biżuteria nabiera nie tylko wyjątkowego charakteru i nostalgicznego wymiaru, ale również i niebagatelnej wartości materialnej.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Dodaj komentarz