TravelPress.pl - Serwis internetowy o podróżach po świecie
Dlaczego w Poznaniu warto korzystać z parkingów podziemnych?

Dlaczego w Poznaniu warto korzystać z parkingów podziemnych?

Duże natężenie ruchu i korki to problemy, którym kierowcy w dużych miastach muszą stawiać czoła każdego dnia. Poznań pod tym względem nie jest wyjątkiem, dlatego też w stolicy Wielkopolski powstaje coraz więcej podziemnych parkingów. Czym się one wyróżniają i dlaczego warto z nich korzystać.

Podziemne parkingi w Poznaniu – jakie mają zalety?

Poznań to doskonały przykład miasta, gdzie zapotrzebowanie na miejsca postojowe stale rośnie, gdyż na ulicach stolicy Małopolski z każdym rokiem przybywa samochodów. Podziemne parkingi są świetnym rozwiązaniem z różnych powodów. Przede wszystkim nie ingerują one w miejski krajobraz, dzięki czemu przestrzeń nad nimi można zagospodarować na wiele interesujących i funkcjonalnych sposobów. Obecnie przy ich budowie zastosowanie znajdują nowoczesne technologie i materiały, co pozwala na wznoszenie tego typu obiektów nawet w miejscach trudnych z geologicznego punktu widzenia. Korzystający z nich kierowcy mają dostęp do rozmaitych udogodnień takich jak np. automatyczne kasy czy opcja rezerwacji miejsca online.

Jak wybrać odpowiedni parking podziemny w Poznaniu?

Przy wyborze podziemnego parkingu w Poznaniu kierowcy kierują się głównie wysokością opłat za postoje. Osobom zmotoryzowanym zależy na tym, aby na tym zaoszczędzić, co oczywiście nie dziwi przy stale rosnących kosztach utrzymania samochodu. Niemniej warto mieć na uwadze także kilka innych ważnych przesłanek, a mianowicie: dokładną lokalizację obiektu, zastosowane na nim zabezpieczenia oraz ilość miejsc postojowych. W Poznaniu parking podziemny obsługiwany przez Grupę Interparking znajduje się pod Placem Wolności, a zatem w samym centrum miasta. Stąd wszędzie łatwo się dostać, co ma niebagatelne znaczenie zarówno dla lokalnych, jak i przyjezdnych kierowców. Rezerwacja miejsca na parkingu jest bardzo prosta. Trzeba wypełnić krótki formularz elektroniczny zamieszczony na stronie usługodawcy. Podaje się w nim godzinę i termin rozpoczęcia oraz zakończenia postoju. Wspomniany obiekt liczy aż 540 miejsc parkingowych.

Źródło zdjęć: Pixabay

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

2 komentarze

  • Kto mieszka w Poznaniu ten wie 😀 parking podziemny czasami ratuje życie. Pozdrawiam

  • Poznań to piękne miasto, ale też trudno w nim o parking. Ten przy Placu Wolności sprawdzi się idealnie.