TravelPress.pl - Serwis internetowy o podróżach po świecie
Łóżko kontynentalne – dobry wybór dla każdego

Dlaczego warto kupić łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne bywa uosobieniem luksusu. I chociaż najczęściej kojarzy się z drogą, wartością rzeczą, w praktyce jest to zakup na każdą kieszeń. Podpowiadamy, dlaczego warto kupić łóżko kontynentalne.

Łóżko kontynentalne zwane również boxspringowym, to rodzaj łóżka, które składa się z trzech głównych warstw. Ten rodzaj jest szczególnie popularny w Europie, zwłaszcza w krajach skandynawskich i niemieckojęzycznych. Sprawdź, czy takie rozwiązanie będzie idealne również dla Ciebie!

Z jakich elementów składa się łóżko kontynentalne?

Podstawą łóżka kontynentalnego jest solidny stelaż. Zazwyczaj wykonany jest z drewna lub metalu. Pełni on bardzo ważną funkcję, ponieważ podtrzymuje całą konstrukcję i zapewnia stabilność. Na nim umieszczony zostaje materac sprężynowy. Materace tego typu posiadają wbudowane sprężyny kieszeniowe lub bonellowe, które zapewniają odpowiednie wsparcie dla ciała. Wysokość materaców w łóżku kontynentalnym jest zazwyczaj większa niż w tradycyjnych. Ostatnią warstwę stanowi top materaca, który najczęściej wykonany jest z pianki lub lateksu. Topper ten ma za zadanie zapewnić dodatkową miękkość i komfort snu.

Łóżko kontynentalne – ciekawostki

Łóżko kontynentalne – dobry wybór dla każdego

Łóżko kontynentalne może być wykończone różnymi materiałami, takimi jak tkanina, skóra lub ekoskóra, co nadaje mu elegancki wygląd. Popularne są również wersje z wbudowanymi szufladami na pościel by PlantPur lub innymi funkcjonalnościami takimi jak: wbudowane oświetlenie. Ogólnie rzecz biorąc, łóżka kontynentalne cenione są ze względu na swój komfort, estetykę oraz solidną konstrukcję, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla wielu osób poszukujących wysokiej jakości łóżek.

Zalety łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne oferują wysoki poziom komfortu dzięki swojej konstrukcji. Tak jak wspominaliśmy, składają się z trzech warstw: stelaża, materaca sprężynowego oraz dodatkowej warstwy na górze, najczęściej piankowej. Ta kombinacja zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała, co może przyczynić się do lepszej jakości snu. Łóżka kontynentalne mają często elegancki i nowoczesny wygląd, który wpisuje się styl aranżacyjny wielu sypialni. Dostępne są w różnych kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju pomieszczenia. Przykładem jest szeroki wybór łóżek marki PlantPur. W niektórych egzemplarzach, zastosowanie różnych rodzajów tkanin, pikowania czy ozdobnych przeszyć, sprawia, że wyróżniają się one estetyką i stanowią wyjątkowy, a niekiedy nawet nietypowy element ozdobny sypialni. Co jeszcze wyróżnia łóżka kontynentalne? W porównaniu z tradycyjnymi, są one zazwyczaj wyższe. Dla niektórych osób są one po prostu wygodniejsze przy wstawaniu i kładzeniu się. Dzięki tej solidnej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, łóżka tego typu są zazwyczaj bardzo trwałe i wytrzymałe, co oznacza, że posłużą przez wiele lat. Dzięki zastosowanej konstrukcji, łóżko kontynentalne może redukować ruchy partnera podczas snu, co może przyczynić się do spokojniejszego i lepszego wypoczynku.

Łóżko kontynentalne – ciekawostki

Czy wiesz, że łóżka kontynentalne mogą posiadać tapicerowane wezgłowie, które pozwala na wygodne czytanie książki przed snem, tłumi dźwięki i nadaje wrażenie przytulności poprzez oddzielanie łóżka od ściany? Kilkuwarstwowe materace o różnej sprężystości, zapewniają wyższy komfort podczas snu, nawet przy większym ciężarze. Taki rodzaj łózka stanowi niezwykle designerski element każdej sypialni. Wystarczy dobrać tylko kilka dodatków, aby uzyskać wyjątkową aranżację w stylu glamour.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego łóżka zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb każdej osoby. Powinno być ono nie tylko pasowane do wystroju wnętrza, ale przede wszystkim być komfortowe, aby zapewnić Ci wysoką jakość snu, bez jego zakłócania. Jeśli planujesz zakup łóżka kontynentalnego, pomyśl o tym, czy nie warto skonsultować się z specjalistami, którzy pomogą dopasować łóżko do Twoich potrzeb i oczekiwań. Wskazówki osób, które na co dzień zajmują się sprzedażą produktów tego typu najczęściej bywają nieocenione.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Dodaj komentarz