TravelPress.pl - Serwis internetowy o podróżach po świecie
Wybierasz się do Gdańska na weekend? Sprawdź, gdzie zostawisz auto!

Wybierasz się do Gdańska na weekend? Sprawdź, gdzie zostawisz auto!

Gdańsk to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Jeśli planujesz tu spędzić weekend i obejrzeć najważniejsze atrakcje, koniecznie pomyśl o tym, gdzie zostawisz samochód po przyjeździe do miasta. Najlepszym rozwiązaniem jest bezpieczny i wygodny parking znajdujący się w dobrej lokalizacji.

Gdzie zostawić auto w centrum Gdańska?

Parking w centrum Gdańska, gdzie kierowca zostawi samochód na czas zwiedzania miasta, powinien być bezpieczny, wygodny i niedrogi. Bezpieczeństwo i funkcjonalność takiego obiektu to wypadkowa różnych czynników takich jak m.in. odpowiednie oznakowanie wjazdu i wyjazdu, porządek, dobra organizacja, monitoring itp. Warto zdecydować się na obsługiwany przez Grupę Intrerparking funkcjonalny parking. Gdańsk najlepiej zwiedzać na piechotę lub poruszając się transportem publicznym. Wspomniany parking to znakomita opcja również ze względu na jego położenie – znajduje się on tuż przy dworcu PKP, skąd niedaleko jest do starówki i Fontanny Neptuna.

 Jak rezerwować parking przed przyjazdem do Gdańska?

Opcja rezerwacji miejsca postojowego online to ogromne udogodnienie dla wszystkich kierowców – zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych. Chcąc mieć pewność, że na wspomnianym parkingu będzie czekać wolne miejsce, najlepiej zarezerwować je ze stosownym wyprzedzeniem. Wystarczy wejść na stronę usługodawcy i wypełnić zamieszczony tam prosty formularz. Podaje się w nim termin i godzinę rozpoczęcia i zakończenia parkowania. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami, aby wybrać taką, która w danym przypadku będzie optymalna i najkorzystniejsza dla kieszeni.

Wybór parkingu w centrum Gdańska – od czego zależy?

Dla osób przybywających zwiedzać Gdańsk wybór parkingu jest sprawą niezwykle ważną. Aspekt cenowy ma tu oczywiście kluczowe znaczenie, niemniej należy mieć na względzie także i kilka innych kwestii. Wjazd i wyjazd powinny być dobrze oznaczone – kierowca musi widzieć je z daleka. Opcja płatności kartą lub gotówką, duża ilość miejsc postojowych, porządek panujący na terenie obiektu – to wszystko jest istotne.

Źródło zdjęć: Pixabay

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

1 komentarz

  • Pozornie dużo bardziej opłacalne jest zostawienie auta na parkingu, niż szukanie miejsca parkingowego w zatłoczonym miejscu, zwłaszcza że w coraz większej ilości miast parkowanie w miejscach publicznych jest płatne.