TravelPress.pl - Serwis internetowy o podróżach po świecie
Pierwsza podróż kamperem jak to wygląda w rzeczywistości?

Pierwsza podróż kamperem jak to wygląda w rzeczywistości?

Wraz z pojawieniem się kamperów, kampering nigdy nie było tak dostępne. Te łatwe w prowadzeniu pojazdy pozwalają zobaczyć świat na drodze i udać się niemal wszędzie w każdym regionie. Kampering dają Ci wolność podróżowania z dodatkowym bonusem, że możesz podróżować, w jakie miejsce chcesz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podróżować, czy to w kraju Polsce, czy w całej Europie. Niezależnie od tego, czy jesteście rodziną wybierającą się na weekend na kemping, czy parą emerytów, którzy chcą podróżować codziennie, istnieje kilka ważnych punktów, które początkujący muszą zrozumieć przed wyruszeniem w podróż kamperem po raz pierwszy.

Kupno czy wypożyczyć kampera

Podróżowanie kamperem oznacza, że podczas wyjazdu nie jesteś przywiązany do jednego miejsca. Wszystko można zabrać ze sobą do swojego „tymczasowego domu na kółkach”. Warto zaplanować i dopiąć na ostatni guzik podróż kamperem. Szczególnie w pierwszą niezapomnianą podróż.
Wybierając się w podróż kamperem po raz pierwszy, ludzie zazwyczaj wolą wynająć kamper, co jest tańsze niż zakup nowego. W internecie jest mnóstwo stron i ofert wynajem kamperów. Zwróć jednak uwagę na warunki oferty i sprawdź w wypożyczalni, co jest w niej zawarte, a czego nie ma. Niektóre wypożyczalnie oferują kampery z pościelą, kocami, poduszkami, naczyniami i sztućcami — wszystko to trzeba zaplanować z wyprzedzeniem. Niektórzy zapewniają również kompletny zestaw na wyjazd. Co z odpływami szarej wody (ścieki z umywalek, zlewów i pryszniców)? Na koniec zwróć uwagę na warunki, na jakich oddajesz kampera, np. sprzątanie. Niespełnienie pewnych warunków może skutkować nieprzewidzianymi dodatkowymi kosztami. Jeśli jednak chcesz kupić kampera, musisz się liczyć z wydatkiem minimum 100 tys. zł. Oczywiście chodzi tu o używany kamper.

Pierwsza wyprawa kamperem co należy zabrać?

Zanim zaczniesz pakować się na swój pierwszy wyjazd kamperem, powinieneś najpierw dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują w kraju, do którego planujesz podróż. Każdy kraj ma swoje własne zasady dotyczące tego, co można przewozić w kamperze. Trójkąt, kamizelki, zapasowe żarówki, koła itp. W zależności od tego, do jakiego kraju się wybierasz, powinieneś zbadać, jakich przedmiotów nie wolno Ci zostawić w domu. Nie zapomnij również zabrać ze sobą telefonu komórkowego z ładowarką. Twój telefon jest najlepszym źródłem informacji podczas podróży. Użyj go, gdy potrzebujesz znaleźć przydatne informacje, które możesz łatwo znaleźć za pomocą wyszukiwarki internetowej Googla odnaleźć. Z podstawowych rzeczy, jakie ważne jest, aby zabrać ze sobą podczas podróży kamperem:

  • Dowód osobisty lub paszport, jeśli podróżujesz poza UE.
  • Karta ubezpieczenia zdrowotnego na kraj gdzie będziesz podróżować.
  • Karty płatnicze, takie jak karty debetowe lub karty kredytowe.
  • Zapasowe klucze do kampera, przedłużacz elektryczny.

Pierwsza podróż kamperem — gdzie warto się wybrać?

Zalecamy, aby pierwszy wyjazd odbył się latem. Ma to swoje uroki, jest też to dodatkowy plus w postaci dłuższych dni (które ułatwiają zwiedzanie i jazdę samochodem w ciągu dnia). Pogoda robi się cieplejsza, nie każdy ma ogrzewanego kampera. Podróżowanie w zimie mogą być bardzo niekorzystne, a czasem niemożliwe, jeśli nie ma ogrzewania (ogrzewanie postojowe, gdy śpimy). Kolejnym ważnym punktem jest podjęcie decyzji o pierwszym celu podróży. W zasadzie wszystkie miejsca są warte odwiedzenia i można je polecić. Jednak na pierwszy wyjazd polecamy wybrać miejsce blisko domu. Miejsce, w którym nie zmęczysz się podróżą i nie zniechęcisz dalszymi podróżami kamperem. To porada osób, które rozpoczęły wędrówkę. Na kolejne wycieczki śmiało, można wybrać bardziej odległe miejsca.

Podróżowanie kamperem to ciekawa, niezapomniana i warta przeżycia przygoda. Podróżowanie kamperem oznacza, że podczas wyjazdu nie jesteś przywiązany do jednego miejsca. Wszystko można zabrać ze sobą do swojego „tymczasowego domu na kółkach”. Warto zaplanować i dopiąć na ostatni guzik podróż kamperem. Szczególnie w pierwszą niezapomnianą podróż.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

3 komentarze

  • Podróż kamperem w ostatnim czasie staje się ostatnio coraz bardziej popularna. Ten wpis z pewnością będzie przydatny dla wszystkich, którzy chcą spróbować.

  • Niewątpliwie pierwsza podróż kamperem dostarcza bardzo dużo emocji. Nie zaszkodzi wiedzieć, jak dobrze jest się do niej przygotować.