Sianożęty to niewielka wieś, położona tuż obok Ustronia Morskiego, 9 km na wschód od Kołobrzegu. Co roku odwiedza ją wielu turystów szukających miejsca na spokojne, nadmorskie noclegi. Sianożęty są z pewnością ciekawym pomysłem na urlop nad Bałtykiem – oto nasza subiektywna lista top 3 największych atrakcji tej miejscowości.
Sianożęty były niegdyś typową wioską rybacką – oczywiście nadal spotkać tam można mieszkańców zajmujących się rybactwem, ale obecnie jest to przede wszystkim nadbałtyckie letnisko. Z jednej strony – jest to niewielka, spokojna wieś, z szeroką plażą i czystym powietrzem. Z drugiej – leży zaledwie 9 km od Kołobrzegu, więc atrakcje większego miasta są dostępne na wyciągnięcie ręki.
Choć nie jest to duża miejscowość, można w niej znaleźć naprawdę komfortowe, nowoczesne apartamenty Sianożęty, które nie ustępują lokalom w innych nadbałtyckich kurortach. W takich miejscach jak GEA ECO Apartamenty oraz Pięć Mórz można odpocząć w doskonałych warunkach.
A dlaczego jeszcze warto zdecydować się na noclegi nad morzem właśnie w Sianożętach? Oto ich główne atrakcje!
Noclegi Sianożęty – blisko morza i plaży
Zdecydowanie największym atutem Sianożętów jest położenie nad samym Bałtykiem. W miejscowości znajduje się szeroka, piaszczysta plaża z całą infrastrukturą niezbędną do udanego wypoczynku. Ta lokalizacja jest chętnie odwiedzana zarówno przez turystów z kraju, jak i z zagranicy – głównie z Niemiec.
Na plaży w Sianożętach można jednak nie tylko opalać się – wielu zwolenników mają również spacery wzdłuż brzegu. W kilkanaście minut można dojść do sąsiedniego Ustronia Morskiego. Przez Sianożęty biegnie międzynarodowa trasa rowerowa nr 10, szlak pieszy „Najstarsze dęby w Polsce” oraz szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie.
Sianożęty – apartamenty niedaleko Skansenu Chleba
Jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji Sianożętów jest położony na granicy z Ustroniem Morskim Skansen Chleba. Został on otwarty w 2006 r. – urządzono go tak, że przypomina dom i piekarnię z XIX w. Wszystkie jego elementy odtworzono z ogromną dbałością o szczegóły, zaś najważniejszym punktem jest opalany drewnem piec do pieczenia chleba.
W Skansenie można nie tylko dowiedzieć się, jak wyglądało dawne młynarstwo i piekarstwo, ale także samodzielnie upiec swój własny bochenek, kupić chleb i spróbować staropolskiego żurku podawanego w wydrążonym pieczywie.
Sianożęty – noclegi tuż obok lotniska w Bagiczu
Noclegi Sianożęty warto wykorzystać na wycieczkę do pobliskiego Bagicza – jest to niewielka wieś znana ze swojego lotniska. Powstało ono w 1935 r. Niemcy wysiedlili wówczas mieszkańców i zaczęli budować kompleks wojskowy z lotniskiem dla bombowców. To właśnie z Bagicza w trakcie II wojny światowej startowało wiele samolotów bombardujących nasz kraj. Po wojnie lotnisko przeszło w ręce radzieckie, a w 1992 r. tereny wróciły pod władanie Polski.
Obecnie lotnisko w Bagiczu nie ma statusu publicznego, obsługuje sezonowo niewielkie samoloty prywatne. Ze względu na historię jest to jednak miejsce warte zobaczenia.
Pomysł na urlop nad Bałtykiem? Niewielkie, ale ładne Sianożęty! Apartamenty w tej nadmorskiej wsi mogą bez obaw wynająć zarówno zakochane pary, grupy znajomych, jak i rodziny z dziećmi!
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.
Dodaj komentarz