TravelPress.pl - Serwis internetowy o podróżach po świecie
Hotel Estera Kazimierz

Walentynki w Krakowie — jak wyjątkowo je spędzić?

Święto zakochanych można spędzić na różne sposoby. Kraków jest miastem, które obfituje w różnego rodzaju atrakcje, spośród których każdy z pewnością wybierze najlepsze dla siebie rozwiązanie. To również kopalnia pomysłów dla tych, którzy na co dzień nie mieszkają w stolicy Małopolski. I choć z romantycznego nastroju Krakowa można korzystać cały rok, warto spędzić tutaj Walentynki, by przekonać się, jak wiele miasto może zaoferować zakochanym. Jak spędzić Walentynki w Krakowie? Podpowiadamy kilka ciekawych pomysłów!

Jak wybrać hotel na Walentynki w Krakowie?

Jak wiadomo, dzień zakochanych najlepiej świętować codziennie. Wybierając jednak Kraków na miejsce, w którym spędzimy Walentynki, warto przeanalizować możliwość noclegu w tym wyjątkowym mieście. Dzięki temu zyskamy możliwość skorzystania z wielu jego możliwości, bez konieczności nerwowego spoglądania na zegarek w trakcie spotkania z ukochaną osobą. Dla takich osób otworem stoi Hotel Krakow, oferujący możliwość noclegu w centrum najpiękniejszej z dzielnic — Kazimierza. Warto więc przeanalizować oferty i lokalizacje obiektów, by jak najlepiej dopasować wybór do swoich potrzeb.

Estera hotel

Gdzie wybrać się na romantyczny spacer?

Romantyczny spacer to dobry pomysł, niezależnie od pogody. W Krakowie w tym celu można wybrać np. Stare Miasto, gdzie znajduje się wiele romantycznych uliczek i ciekawych zaułków, jak chociażby Zaułek Niewiernego Tomasza. Ciekawym pomysłem mogą być również Planty, które wydają się wymarzonym miejscem na romantyczne spotkanie tylko we dwoje. Na zakochanych czeka także Kładka Bernatka na Podgórzu. Tutaj można przypieczętować swą miłość, wieszając kłódkę z inicjałami. Wyjątkowym miejscem na spacer będzie również historyczny Kazimierz. Odwiedzając tę dzielnicę, warto sprawdzić ofertę specjalną Hotelu Estera, znajdującego się w samym centrum Kazimierza: https://hotelestera.pl/en/special-offers – tutaj znajdą Państwo wyjątkową propozycję walentynkową. Na zakochanych czeka komfortowe zakwaterowanie, romantyczny upominek oraz posiłki, przygotowane z sercem przez wybitnego szefa kuchni.

A może kulig lub lot balonem?

Kraków słynie nie tylko z zabytkowego Starego Rynku czy zamku na wawelskim wzgórzu. Tutaj bowiem przyjeżdżają fani wyjątkowych atrakcji, chcący nieco puścić wodze fantazji. Idealnym pomysłem, by to zrobić, będzie z pewnością balon widokowy pod Wawelem. Taka rozrywka pozostanie na długo w pamięci zakochanych. A może warto tutaj wyznać miłość do grobowej deski, prosząc o rękę ukochaną osobę? Ci, którzy wolą zimowe szaleństwa, mogą wziąć udział w kuligu. W tym przypadku należy pojechać nieco dalej, bo do Ojcowa. Na miejscu czekają już sanie oraz gorące ognisko z kiełbaskami i aromatycznym grzańcem.

Gdzie iść do kina w Krakowie?

Kino niezmiennie stanowi jedno z miejsc, w którym uwielbiamy spędzać czas tylko we dwoje. Ukochaną osobę zaprosić można więc na wyjątkowy seans, których z pewnością nie braknie w Walentynki. Miasto oferuje nie tylko kina z ogromnymi ekranami i spektakularnym nagłośnieniem, ale również i kameralne placówki, do których warto wybrać się, by odbyć ciekawy seans w mniejszym gronie osób.

Czas na relaks tylko we dwoje, czyli gdzie odpocząć w Walentynki?

Walentynki to czas, w którym warto zadbać o nieco relaksu i odpoczynku. Dobrym pomysłem będzie więc masaż we dwoje, który uświetni wyjątkowa sceneria najlepszych krakowskich gabinetów. Relaksujący zabieg przy nastrojowej muzyce z pewnością poprawi nastrój i pozytywnie wpłynie na kondycję psychiczną. Gabinety SPA wychodzą w tym czasie z ciekawą ofertą masażu dla dwojga. Warto przejrzeć różne warianty, by wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Dodaj komentarz